Sık Sorulan Sorular

SIK SORULAN SORULAR


PANDEMİ NEDENİYLE YAPILAN REZERVASYONLAR ERTELEMELER VE İPTALLER SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE GÜNCELLENMEKTEDİR VE ARZU EDİLİRSE ÜCRETSİZ İPTAL GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR BU BAĞLAMDA SORUNSUZ REZERVASYON OLUŞTURABİLİR VE İPTAL-DEĞİŞİKLİK YAPABİLİRSİNİZ

Koçlar Markası Olarak başta Kayseri Havalimanı olmak üzere Türkiye Çapında 15'i aşkın Kiralama Noktamız ve 1500'ün üzerinde kiralık aracımız ile Hizmet Veren 20 yıllık Kurumsal ve Profesyonel Rent A Car Markasıyız Ayrıca Temsil ettiğimiz ULUSLARARASI Marka Güvencesi ile Dünya genelinde 125 Ülke ve 17,000 Kiralama Ofisleri Sayesinde ULUSLARARASI Kiralama Hizmeti Vermekteyiz.

Evet Rakiplerimiz Arasında Daima 1-3 Euro Fazla olduğumuz gözlemlenmektedir ,Koçlar Rent a car Ailesi olarak hizmetimiz tamamen yasal kurumsal ve profesyoneldir .20 yıllık Araç kiralama tecrübemiz ve Müşteri Memnuniyetine verdiğimiz önem sayesinde Tüm kiralamalarımızda Mutlu Müşteri Garantisi ile çalışmaktayız Rakipsiz Hizmet ve Fiyat Politikamız Bizi Yakından TAKİP Ve TAKLİT eden firmaların varlığını bir hayli artırmakta ve bizim fiyatlarımız üzerinden 1-3 euro indirim ile müşteri kazanma çabasına sevketmektedir sizde benzersiz ve sorunsuz hizmet için Hemen rezervasyon yapın Koçlar Ailesinin Bir parçası olun.

Rezervasyon sistemimiz 3 basit adımdan oluşmaktadır önceklikle alış yeri -alış tarihi ve dönüş tarihi -saat seçeneklerini seçip araç ve fiyatları göster demeniz gerekir. sonra karşınıza çıkan araç seçeneklerimizden size uygun olan aracı seçip rezervasyon butonunu tıklayarak gerekli bilgileri doldurup rezervasyonu onaylamanız yeterlidir. Yada dilerseniz Whatsapp ve viber uygularımız üzerinden bize yazarak veya arayarak müşteri temsilcilerimiz ile rezervasyon yapmanız mümkündür .whatsapp görüşmelerinize yada sorularınıza en kısa süre içerisinde cevap verilecektir.

Rezervasyonunuz sistemimize ulaştığı andan itibaren en kısa sürede size e,mail ,olarak onaylandığına dair bir bilgi mesajı gelir ve karşılıklı olarak rezervasyon onaylanmış olur bazen gönderilen email posta kutusunun gereksiz ,önemsiz yada spam bölümüne düşmüş olabilir kontrol etmenizi rica ederiz.

Uçağınız havalimanına indiğinde belirttiğiniz uçak numarası ve saatine göre sizi havalimanı çıkış kapısında isminiz yazan bir tabela ile karşılayıp otopark kısmında bulunan araç teslim alma ve bırakma noktamızdan en kısa süre içerisinde uzman personelimiz tarafından aracınız hızlı , detaylı temizliği  ve tüm kontrolleri yapılmış  bir şekilde  sorunsuz olarak teslim edilir.

Araçlarımız Müşterilerimizin güvencesi için herşey dahil sigortadır , herhangi bir kaza durumunda, sürücüler arasında tutulan kaza tutanağı, polis raporu veya karakoldan alınan rapor yeterlidir. Evrakların eksiksiz tamamlanması durumunda kaza ile ilgili ekstra ücret talep edilmez.Günümüzde birçok firma full kasko olarak aracı kiraya vermekte ve olaki bir hasar durumunda % 2-3 oranında muafiyet adı altında para talep etmektedir Koçlar Car müşterilerinden muafiyet bedeli talep etmememektedir .
DİKKAT !!
Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:
- Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
- Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
- Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), - Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
- Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
- Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması, - Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.
- Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
- Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
- 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur
TÜM BU KAPSAMLAR  ARAÇ KULLANIM VE TRAFİK KOŞULLARINA UYMADIĞINDAN SİGORTA TEMİNATI DIŞINDA OLUP MÜŞTERİ KENDİ SORUMLUDUR 

Araçlarımızın her türlü periyodik ve teknik bakımları Markanın yetkili servisleri tarafından aksatılmadan yapılmaktadır buna rağmen bir problem anında yada Kiralık arabanın arızalanması durumunda Türkiye genelinde 7/24 ücretsiz yol yardım hizmetimiz vardır. Arızalı araç eğer yola devam edemeyecek durumda ise, araç servise çekildikten en geç 24 saat içerisinde arızalı araç yerine benzer araç tedarik edilir.

Kiralanan Aracın kaza yapması durumunda Türkiye genelinde 7/24 ücretsiz yol yardım hizmetimiz vardır. Sürücüler arasında tutulan kaza tutanağı, polis raporu veya karakoldan alınan rapor geçerlidir. Evraklar eksiksiz tamamlandıktan sonra en geç 24 saat içerisinde kazalı araç yerine benzer araç tedarik edilir.

Hayır Kiraladığınız aracın kaza yapması durumunda serviste geçen günlerin parası yada iş kaybı v.s gibi nedenlerden dolayı hiçbir ücret talep edilmez .

10 gün ve üzeri tüm kiralamalarıızı da sınırsız km kullanım seçeneğimiz vardır

Kiralamış olduğunuz aracı kiralama süresi bitiminde belirttiğiniz saat’te yada uçağınızın kalkışından 1 veya 2 saat önce havalimanı otopark kısmında sizi bekleyen yetkili personelimize maximum 5 dk'lık süre içerisinde teslim edebilirsiniz.

Kıyaslama yaparken mutlaka firmanın adını Google'a yazıp haklarındaki şikayetleri ve platformlardaki memnuniyet düzeyini görerek tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Çoğu firma rezervasyon alıp sonra habersiz iptal edip yada farklı bedeller talep edip extra ücretler istemektedir. Rezervasyon iptali konusunda araç kaza yaptı veremiyoruz gibi bahanelerle sizleri mağdur etmektedir. Bu durumları göz önünde bulundurarak en az şikayetli firmaları tercih ediniz.
Whatsapp Telefon